Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Невідповідність екологічних норм при будівництві вітроенергетичного комплексу

1
01:35, 12.09.2024
Невідповідність екологічних норм при будівництві вітроенергетичного комплексу
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я власник земельної ділянки, на якій планується будівництво вітроенергетичного комплексу. Згідно з проектом, вітроенергетична установка буде встановлена в безпосередній близькості від мого житла. В ході попереднього екологічного аудиту виявлено, що плановане розташування вітроенергетичного комплексу не відповідає діючим екологічним нормам і стандартам. Мені стало відомо, що будівництво може призвести до порушення природного балансу, знищення місцевої флори та фауни, а також негативно вплинути на мій добробут. Чи можу я виступити проти цього будівництва, якщо воно порушує екологічні норми? Які юридичні кроки я можу вжити для забезпечення дотримання моїх прав та інтересів в цьому питанні? Які документи потрібні для вирішення цієї проблеми, і чи може діяти закон, який передбачає відшкодування збитків від такого типу діяльності?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:21, 12.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Власник земельної ділянки має право захищати свої інтереси та вживати заходів для забезпечення дотримання екологічних норм і стандартів. Відповідно до статті 13 Конституції України, кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, а також на відшкодування шкоди, заподіяної порушенням цього права.

По-перше, можна звернутися до органів місцевого самоврядування або до Державної екологічної інспекції України з вимогою перевірки проекту будівництва на відповідність екологічним нормам, що встановлені Законом України "Про охорону навколишнього природного середовища". Зокрема, стаття 51 цього закону передбачає, що діяльність, яка може негативно вплинути на навколишнє середовище, підлягає обов'язковій екологічній експертизі.

По-друге, можна оскаржити рішення про будівництво в судовому порядку. Відповідно до статті 16 Цивільного кодексу України, власник може вимагати захисту своїх прав у суді, якщо вони порушуються або піддаються ризику порушення. Під час судового розгляду можна посилатися на порушення екологічних норм та на результати екологічного аудиту.

Щодо документів, необхідно зібрати такі: результати попереднього екологічного аудиту, проектна документація на будівництво, а також будь-які документи, що свідчать про порушення екологічних норм (фото, відео, показання свідків).

Відшкодування збитків можливе, якщо буде доведено, що будівництво вітроенергетичного комплексу завдало шкоди вашому здоров'ю або майну. Це регулюється статтями 1166 та 1167 Цивільного кодексу України, які передбачають відшкодування моральної та майнової шкоди.

Отже, для захисту своїх прав слід вжити комплекс юридичних заходів, зокрема ініціювати перевірки, оскаржити рішення про будівництво та, при потребі, вимагати відшкодування завданої шкоди.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы