Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Конфлікт інтересів: місцева екологія проти промислового розвитку

1
18:16, 15.09.2024
Конфлікт інтересів: місцева екологія проти промислового розвитку
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Ось моя проблема: я проживаю в невеликому містечку в Україні, де основним джерелом доходу для жителів є промисловий завод. Останнім часом ми помітили зростання екологічних проблем, починаючи від забруднення повітря та закінчуючи зниженням якості ґрунту та води. Ми підозрюємо, що це пряма наслідок відходів від заводу. Однак, місцева влада відмовляється вживати будь-які дії, адже завод приносить значний дохід для бюджету міста. Мені цікаво, які правові кроки ми можемо зробити як громадяни, щоб захистити наше місцеве середовище від подальшого забруднення? Які закони та нормативи України ми можемо використати для захисту наших екологічних прав? І що ми можемо зробити, якщо наші жалоби і пропозиції будуть проігноровані місцевою владою?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
19:16, 15.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У вашій ситуації можна застосувати декілька правових механізмів для захисту екологічних прав. В Україні існує законодавча база, яка захищає право громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля. Зокрема, варто звернути увагу на такі нормативно-правові акти:

1. **Конституція України**: Стаття 50 гарантує кожному право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, а також на відшкодування шкоди, завданої порушенням цього права.

2. **Закон України "Про охорону навколишнього природного середовища"**: Цей закон регулює відносини у сфері охорони довкілля і передбачає право громадян на отримання інформації про стан довкілля та на участь у прийнятті екологічно важливих рішень.

3. **Закон України "Про оцінку впливу на довкілля"**: Передбачає необхідність проведення оцінки впливу на довкілля та громадських слухань при реалізації проектів, які можуть значно впливати на довкілля.

4. **Кримінальний кодекс України**: Стаття 236 передбачає відповідальність за порушення правил екологічної безпеки.

Для захисту екологічних прав можна вжити такі заходи:

- **Звернення до органів державної влади**: Направити колективні звернення до місцевих органів влади, Державної екологічної інспекції, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України з вимогою проведення екологічного аудиту заводу.

- **Залучення громадських організацій**: Співпраця з екологічними організаціями допоможе в підготовці та подачі скарг, а також у можливому проведенні незалежних екологічних досліджень.

- **Судовий захист**: У разі бездіяльності органів влади, можливо звернутися до суду з позовом про захист екологічних прав громадян. Це може бути колективний позов про відшкодування шкоди довкіллю.

- **Інформування та мобілізація громади**: Підвищення обізнаності населення про екологічні проблеми через громадські обговорення, зустрічі та публікації в місцевих ЗМІ.

Якщо місцева влада ігнорує ваші жалоби, ви можете звернутися до вищих органів, таких як обласні управління екології, або навіть до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Це може підвищити шанси на вжиття відповідних заходів для вирішення екологічних проблем у вашому регіоні.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы